Laserová operácia očí – Nové Zámky

Operácia očí laserom s vynikajúcimi výsledkami

Pre niektorých ľudí sú slnečné okuliare ako aj dioptrické okuliare skutočným problémom. Len málokto však môže povedať, že ich nepotrebuje. Prinášame však riešenie, ako je operácia očí laserom, vďaka ktorej bude váš zrak opäť jasný. Pomocou takéhoto zákroku vás zbavíme krátkozrakosti, ďalekozrakosti ako aj astigmatizmu. Nami vykonávaná operácia očí laserom je veľmi efektívna a bezpečná. Vykonáva ju naša odborníčka a špecialistka MUDr. Andrea Veselá, ktorá má vyše 20 ročnú prax v oblasti očnej medicíny. Množstvo našich pacientov už má s operáciou očí laserom skúseností a dnes je ich očné zdravie na vysokej úrovni. Po absolvovaní zákroku, tak môžete úplne zabudnúť na nosenie okuliarov či kontaktných šošoviek.

Operáciu očí laserom realizujeme moderne a bezbolestne

Predstava, že vám má niekto zasahovať do oka sa mnohým ľuďom nepáči. Prevažne ľuďom, ktorí majú problém, čo i len vysloviť slovíčko operácia. Pre niekoho je aj obyčajné očné vyšetrenie doslova pohromou. Sme si vedomí, že ľudia sú naozaj rôzni, a tak aj k nim pristupujeme. Individuálne vysvetľujeme, individuálne realizujeme vyšetrenia a aj tú operáciu očí laserom robíme efektívne a bezbolestne. Po tejto operácii môžete zabudnúť na dioptrické okuliare na čítanie alebo dioptrické okuliare do diaľky. Vedzte, že operácia očí laserom je niečo úplne iné ako operácia žalúdka. Realizujeme ju naozaj špičkovými a modernými technologickými prístrojmi v Nových Zámkoch. Pomáhame vám zbaviť vás zdravotných komplikácií moderne a bezbolestne.

Odborná operácia očí laserom

Očná ambulancia, ktorá prináša komplexné služby pre zdravie vášho zraku. Od odborného vyšetrenia až po konzultáciu, zákroky a predaj očných produktov a doplnkov. Súčasťou našej zdravotnej misie pre kvalitný zrak je odborný tím špecialistov na viacerých úrovniach. Preto aj operácia očí laserom je vykonávaná odborne s ohľadom na individuálny stav pacienta. Vďaka  profesionalite a odbornému prístupu našich špecialistov prinášame všetkým pacientom viditeľné výsledky, ktoré koniec koncov pocítia doslova okamžite. Ani šedý zákal nie je diagnóza, s ktorou by si náš tím profesionálov neporadil. Máme za sebou nie jednu operáciu očí laserom, ale doslova desiatky až stovky. V zdravotníckom centre Wessely Medical Clinic s.r.o. ste vždy v tých správnych rukách.

U nás vo Wessely Medical Clinic s.r.o. v Nových Zámkoch vám ponúkame aj aplikáciu botoxu (botulotoxínu), aplikáciu kyseliny hyalurónovej, laserovú operáciu očí, operáciu očných viečok či liečbu suchého oka a ďalšie malé chirurgické zákroky.

Ošetrenie Excimerom laserom Mel 80

Úplne bezpečná metóda

Laserová operácia vykonávaná
niekoľko miliónov krát
na celom svete
Pohodlný ambulantný zákrok
Spoľahlivé výsledky liečby
Krátka doba zákroku

EXCIMER LASER MEL 80 odstraňuje dioptrické chyby očí ako je krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus.

Používa optimalizované profily liečby všetkých typov aberácií. Navyše MEL 80 bol vyvinutý pre plné využitie „Customized“ ablácie. Rýchla frekvencia laseru vyžaduje eyetracker s rýchlou odpoveďou. Aktívny eye tracking systém sledujúci aktívne pohyb oka je zárukou bezpečnosti. Pri laserovaní využíva optimálnu optickú zónu rohovky a pracuje s presnosťou tisíciny milimetra. Nový veľmi malý „Gausian spot“ umožňuje na jednej strane korekciu komplexných očných aberácií a na strane druhej dosiahnutie veľmi hladkého povrchu.

Najčastejšie otázky našich pacientov pred laserovou operáciou očí

Musím pred laserovou operáciou očí absolvovať vstupné vyšetrenia?

Áno. Cieľom vyšetrení je zistiť aktuálny stav vášho oka a na základe toho navrhnúť najvhodnejší spôsob (metódu) operácie, ako aj najoptimálnejšiu starostlivosť. K tomu potrebujeme podrobné informácie o vašom zraku. Radi by sme zdôraznili, že všetky vstupné vyšetrenia prebiehajú pod dohľadom kvalifikovaných odborníkov.

Späť

Aké vstupné vyšetrenia si žiada operácia očí laserom?

Vstupných vyšetrení je niekoľko:
– meriame zakrivenie rohovky aj objektívnu dioptrickú chybu oka pomocou autorefraktokeratomeru,
– kontrolujeme vnútroočný tlak (tonometria) – ak je tlak zvýšený, zvyčajne ide o príznak glaukómu,
– optickou koherentnou tomografiou (OCT) sa zameriame na vnútorné štruktúry oka, toto vyšetrenie nám zároveň poskytuje dôležité informácie o sietnici aj zrakovom nerve,
– v rámci vstupných vyšetrení vás posadíme pred endotelový mikroskop (ktorý nám detailne ukáže vašu vnútornú vrstvu rohovky oka), ako aj pred štrbinovú lampu (na vyšetrenie predného aj zadného segmentu oka),
– dôležitým vyšetrením je rohovková topografia – zistíme hrúbku, tvar a zakrivenie rohovky.
Dobrou správou je, že vyšetrenia sú bezbolestné a bezkontaktné a prebiehajú – podobne ako laserová operácia očí – v našich priestoroch v Nových Zámkoch.

Späť

Čo sa deje po vstupných vyšetreniach?

Na základe výsledkov navrhneme najvhodnejšiu metódu laserovej operácie očí. Potom sa dohodneme na termíne operácie.

Späť

Je laserová operácia očí bolestivá?

Táto otázka je asi najčastejšia. Pacientov však odpoveď vždy mimoriadne poteší. Operácia očí laserom nie je bolestivá. Oči sú totiž pred operáciou znecitlivené kvapkami. To znamená, že nebudete nič cítiť.

Späť

Ako prebieha laserová operácia očí?

Po príchode si oblečiete jednorazový plášť a návleky. Následne vám do oka aplikujeme kvapky na znecitlivenie povrchu. Okolie oka vám potrieme anestetikom. Čiže sa nemusíte obávať bolesti. Keď kvapky začnú účinkovať, tak začína aj laserová operácia očí. Zvyčajne trvá 10 – 15 minút, čiže ide o mimoriadne rýchly zákrok. Po operácií ešte nasleduje kontrola očí a predpísanie kvapiek a gélu, ktoré budete užívať podľa pokynov našej lekárky. Dobrou správou je, že ostré videnie po operácií nastupuje najneskôr do niekoľkých hodín. Rekonvalenscencia videnia je teda krátka a väčšina pacientov je schopná nastúpiť o deň-dva do práce.

Späť

Čo ak počas operácie pohnem okom alebo žmurknem? Neskazí to celú operáciu?

Polohu okna sledujeme pomocou špeciálneho eye tracking systému, a teda nehrozí, aby laser nejakým spôsobom zasiahol zdravú časť oka.

Späť

Môže sa po operácií dostaviť bolesť?

Istá bolestivosť oka sa po operácií môže dostaviť, je individuálna a zvyčajne záleží od zvolenej operačnej metódy. Zo začiatku môžete mať mierne rozmazané videnie, ktoré   postupne odznieva. Je to zvyčajný príznak stabilizovania zraku.

Späť

Môžem si po laserovej operácií oči líčiť riasy a viečka?

Po laserovej operácií očí odporúčame vynechať líčenie rias a viečok ideálne na dva týždne. Make-up či púder na ostatnú časť tváre si, samozrejme, môžete naniesť.

Späť

Môžem si umývať tvár a sprchovať sa?

Áno, avšak je mimoriadne dôležité, aby sa vám do oka počas prvých dní od operácie nedostala dráždivá tekutina ani nič podobné, čo by mohlo viesť k pretreniu očí, t. j. vyvíjaniu silnejšieho tlaku na viečka.

Späť