Drakuloterapia – omladenie pleti pomocou krvnej plazmy (Plazmaterapia)

Drakuloterapia (plazmaterapia) predstavuje procedúru zameranú na dlhodobú hydratáciu pokožky, ako aj jej revitalizáciu. Redukuje vrásky a odstraňuje známky únavy aj starnutia. Je ideálnym riešením pre omladenie tváre a celkové omladenie pleti.

Drakuloterapia napomáha pri zvyšovaní pružnosti pokožky a zjednocovaní farebného tónu. V neposlednom rade urýchľuje hojenie a regeneráciu pleti po chirurgických zákrokoch.

Výsledkom je krásna, pevná, pružná a zdravá pleť.

Ako prebieha drakuloterapia?

Drakuloterapia je proces, pri ktorom sa používa prirodzená plazma na regeneráciu tváre a ostatných oblastí. V čom tkvie tajomstvo jej úspechu? Táto plazma terapia je vašej pokožke doslova šitá na mieru a úplne prirodzená. Plazma totiž pochádza z vašej vlastnej krvi. Aj vďaka tomu si drakuloterapia vyslúžila svoj názov J

Na dovysvetlenie, plazma je časť vašej vlastnej krvi, ktorá je mimoriadne bohatá na imunoglobulíny, proteíny a najmä krvné doštičky. Sú nositeľmi stimulačných a rastových faktorov – a práve tie dokážu s vašou pokožkou urobiť hotové zázraky. Sú totiž schopné stimulovať bunky pokožky k tvorbe vlastného kolagénu, kyseliny hyalurónovej a elastínu.

Po odbere krvi, centrifugácií a následnej separácií plazmy ju aplikujeme do pokožky špeciálnym prístrojom. Nemusíte sa obávať, procedúra je takmer bezbolestná. Navyše, pred aplikáciou nanesieme na pokožku anesteticky krém, ktorý na istý čas znecitlivie pokožku. Jednotlivé vpichy teda vôbec nebudete ctiť.

Drakuloterapia trvá cca 30 min. (v závislosti od miesta aplikácie). Ako reakcia na zákrok sa môže dostaviť mierne začervenanie pokožky (zmizne do niekoľkých minút po aplikácií) či drobné hematómy, ktoré sa do niekoľkých dní stratia.

Dĺžka hojenia je zvyčajne jeden týždeň a doba efektu ošetrenia je rátaná na cca 8 – 12 mesiacov. Výsledný efekt sa opakovaním drakuloterapie násobí.

Dôležitá informácia – drakuloterapia je možná nielen v oblasti tváre, ale aj dekoltu, krku, rúk, bruška či inej časti vášho tela.

Aké sú výhody drakuloterapie?

Drakuloterapia je okrem omladenia pleti známa aj týmito pozitívnymi prejavmi:

  • účinná regenerácia kožných buniek,
  • spomalenie a prevencia starnutia,
  • redukcia akné,
  • ošetrenie drobných jazvičiek,
  • ošetrenie jemných strií,
  • vyhladenie vrások a výraznejších znakov starnúcej a ochabnutej pleti.

Je dôležité zdôrazniť, že drakuloterapia je prirodzeným a šetrným ošetrením pokožky, ktoré spomaľuje proces jej starnutia. Dobrou správou je, že nemá vedľajšie účinky ani riziká.

Komu odporúčame drakuloterapiu?

Ak vás trápia ťažkosti s dehydratovanou, unavenou či nepružnou pleťou, drakuloterapia je ideálnym spôsobom, ako napomôcť pokožke a prinavrátiť jej zdravý vzhľad a sviežosť.

Tehotenstvo a akútne infekčné ochorenia sú možnými kontraindikáciami.

U nás vo Wessely Medical Clinic s.r.o. v Nových Zámkoch vám ponúkame aj aplikáciu botoxu (botulotoxínu), aplikáciu kyseliny hyalurónovej, laserovú operáciu očí, operáciu očných viečok či liečbu suchého oka a ďalšie malé chirurgické zákroky.

Drakuloterapia – zopár rád, čo robiť pred a po ošetrení

Pred ošetrením odporúčame pleť čo najviac hydratovať. Určite nezabúdajte na dôsledný pitný režim pred ošetrením (skúste vypiť aspoň 2 – 3 litre tekutín, avšak pozor – žiadne alkoholické nápoje). Skúste obmedziť 24 hodín pred zákrokom konzumáciu tučných potravín, mliečných výrobkov a protizápalových liekov. Aspoň týždeň pred drakuloterapiou odporúčame aj vysadenie kyseliny acytelsalicylovej (nachádza sa o. i. v acylpiríne či aspiríne).

Po ošetrení je mimoriadne dôležitých 24 hodín, kedy by ste mali obmedziť fyzickú aktivitu, kúpanie a aplikáciu make-upu či masiek na tvár. Taktiež sa skúste vyhýbať nadmernému poteniu (žiadna sauna ani namáhavé cvičenie či iné aktivity) a aspoň tri dni sa snažte vyhýbať priamemu slnku.