Šedý zákal

Šedý zákal a ako ho liečiť

Časté ochorenie, akým je šedý zákal sa týka prevažne starších ľudí. Nemusí to však byť vždy pravidlom. Zlý životný štýl a neustále pozeranie do mobilov, počítačov či televízorov vám môže zrak rovnako vážne poškodiť. Dobrou správou však je, že šedý zákal dokážeme liečiť. Pred každým zákrokom je potrebné absolvovať pár vyšetrení. Operačného zákroku sa nemusíte báť. Vykonáva ho naša najskúsenejšia odborníčka, ktorá presne vie ako na to. Očná ambulancia v Nových Zámkoch samozrejme slúži aj na vaše otázky, ktoré sú zodpovedané ešte pred zákrokom. Naše skúsenosti v spojení s modernou technikou vám prinavrátia zrak.

Spoznajte príznaky šedého zákalu

Bolesti očí, zahmlievanie či dokonca zvýšená citlivosť na osvetlenie. Ktoré príznaky by sme mali sledovať, aby sme dokázali určiť, že niečo nie je v poriadku? Kedy nám organizmus dáva jasný signál, že sa jedná o šedý zákal známy aj ako sivý zákal? Presné stanovenie diagnózy, ktorá definuje o akú chorobu sa jedná vám stanovia jedine odborníci na oftamológiu. Ak však pociťujete zhoršený zrak v šere a v noci, dvojité videnie, machule v zornom poli, bolesť očí aj napriek tomu, že nosíte dioptrické okuliare, zahmlenie zraku či neustále zvyšovanie dioptrií treba spozornieť. Podceňovať šedý zákal alebo aj akúkoľvek inú očnú chorobu sa určite neoplatí. Náš tím odborníkov sa nezameriava len na vyšetrenia, ale aj na vedomú komunikáciu s cieľom naučiť vás starať sa nielen o vaše očné zdravie. 

Šedý zákal – nechajte to na odborníkov

Ak už pociťujete rôzne príznaky a nie ste si istý či ide o niečo vážne alebo nie, nepodceňujte to. Na všetky zrakové problémy akými sú napríklad šedý zákal, krátkozrakosť, ďalekozrakosť alebo aj astigmatizmus sú tu naši špecializovaní odborníci. V očnej ambulancii realizujeme kompletné vyšetrenia zraku, operačné zákroky, ako napríklad operácia očí laserom. Všetko v modernej a profesionálne vybavenej ambulancii pre, čo najväčší komfort našich pacientov. Zrakovým problémom sa venujeme dlhé roky a disponujeme najrôznejšími technologickými zariadeniami určenými pre vyšetrenia ako aj pre operačné zákroky. Vyliečime šedý zákal aj iné zrakové vady, ktoré vás trápia. Sme garanciou odbornosti a pevného zdravia, pretože vieme, že častokrát ani slnečné okuliare nie sú dobrým pomocníkom.