Operácia očných viečok – Blepharoplastika | Nové Zámky

Jedinečná blepharoplastika v Nových Zámkoch vám pomôže pri probléme s viečkami

Blepharoplastika je zákrok v rámci estetickej medicíny, ktorý vyrieši váš problém s viečkami raz a navždy. Vďaka blepharoplastike bude mať váš pohľad opäť svieži a mladistvý vzhľad. Poklesnuté viečka môžu výrazne zúžiť zorné pole, tak u žien, ako aj u mužov. Wessely Medical Clinic s.r.o. v Nových Zámkoch vám ponúka profesionálnu blepharoplastiku. Taktiež u nás nájdete kvalitné dioptrické okuliare, slnečné okuliare a odbornú starostlivosť o váš zrak. Okrem blepharoplastiky zabezpečujeme aj operácie očí laserom EXCIMER. V prípade záujmu nás kontaktujte.

U nás vo Wessely Medical Clinic s.r.o. v Nových Zámkoch vám ponúkame aj aplikáciu botoxu (botulotoxínu), aplikáciu kyseliny hyalurónovej, laserovú operáciu očí, operáciu očných viečok či liečbu suchého oka a ďalšie malé chirurgické zákroky.

Najčastejšie otázky našich pacientov pred operáciou očných viečok

Čo je blepharoplastika – operácia očných viečok?

Ide o odborný zákrok na dolných alebo horných očných viečkach. Cieľom je korekcia nadbytočnej kože alebo podkožného tuku, príp. zmena jeho uloženia, tzv. redistribúcia. Výsledok? Operácia očných viečok prispeje k mladistvejšiemu, menej unavenému a sviežejšiemu výrazu tváre.

Je mnoho príčin, na základe ktorých sa naši pacienti a pacientky rozhodnú pre operáciu očných viečok. K najčastejším patrí pocit ťažkých viečok, unavené oči, nadbytok kože na očných viečkach (ovisnuté očné viečka, padnuté viečka), tvorba vačkov/kruhov pod očami, opuchnuté spodné viečka a v prípade dám aj problémy s líčením. V niektorých prípadoch sa nám pacienti a pacientky sťažujú aj na isté zrakové obmedzovanie.

Skvelou správou je, že operácia očných viečok u nás v Nových Zámkoch vám pomôže zbaviť sa vymenovaných ťažkostí.

Späť

Operácia očných viečok si žiada dôslednú prípravu

Operácia očných viečok prebieha pod dohľadom nášho skúseného zdravotníckeho personálu. Zvyčajne trvá asi hodinu a je bezbolestná. Najprv vydezinfikujeme okolie očí, následne ho lokálnou anestézou znecitlivieme (na prianie pacienta/pacientky môže byť anestéza aj celková) a až tak začína operácia horných viečok, resp. operácia dolných viečok v réžii našich zdravotníkov. Preväz a kontrola zvyčajne nasledujú na druhý alebo tretí deň od operácie. Stehy vyberáme cca týždeň po operácií. Zaiste oceníte, že pooperačný priebeh a rekonvalescencia nie sú bolestivé.

K úprave stavu očných viečok dochádza do niekoľkých týždňov (3 – 6 mesiacov).

Späť

Dôsledná starostlivosť po operácií očných viečok

Veľmi dôležitá je adekvátna pooperačná domáca starostlivosť, o ktorej našich pacientov vždy dôkladne poučujeme. Možno spomenúť chladenie viečok alebo správne používanie  predpísaných kvapiek či mastičiek s cieľom zabrániť vzniku infekcie alebo zapálenia raniek. Po operácii odporúčame pacientom aj pacientkám nosiť slnečné okuliare a vyhýbať sa opaľovaniu v okolí tváre – najmä očí. Dĺžka rekonvalescencie je zvyčajne v období dvoch týždňov, počas ktorých sa ranka zahojí a zacelí.

Radi by sme poznamenali, že operácia očných viečok je overeným riešením na menšie či väčšie deformácie v oblastí očného okolia. Ide o typ operácie, ktorý je vhodný a odporúčaný pre ženy aj mužov. Rozhodne nie iba z estetických dôvodov. Nemožno zabúdať na zvýšenie sebavedomia a väčšej spokojnosti so sebou samými.

Korekcia očných viečok je teda pohodlným, bezpečným a pomerne rýchlym spôsobom, ako mať krásne očné okolie bez opuchov či padnutých viečok.

Späť

Kto by mal zvážiť operáciu očných viečok?

Operácia očných viečok vo všeobecnosti nie je vhodná pre pacientov a pacientky, ktoré majú zníženú imunitu. Taktiež je istým rizikom v prípade krvácavých stavov.

Späť

Na čo si dávať pozor po operácií očných viečok?

Je potrebné spomenúť aj niekoľko rizík, ktoré sa spájajú s operáciou očných viečok – a to drobné opuchy či modrinky, príp. infekcia či zvýšená citlivosť v oblasti jazvičiek. Kým opuchy a modriny poľahky môžete prekryť make-upom, na infekciu je potrebné podanie antibiotík. Na citlivosť pokožky v okolí jaziev pomôžu masáže, príp. medikamentózna liečba. Nemusíte sa však obávať, po celý čas liečby sme tu pre vás a okamžite riešime každý prejav.

Späť